Prоcеs strаtеgiјskе kоntrоlе | seminarski diplomski
Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Prоcеs strаtеgiјskе kоntrоlе". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.
Висока економска школа струковних студија Пећ, у Лепосавићу
СЕМИНАРСКИ РАД
Предмет: Оперативни и стратегијски менаџмент
Тема: Процес стратегијске контроле
Смер: Спољнотрговинско пословање и царински менаџммент
Лепосавић , Април 2012
Садржај
Увод.........................................................................................................2
Појам стратегијске контроле.................................................................3
Значај контроле.......................................................................................4
Процеси контроле у предузећу.............................................................5
Принципи контроле...............................................................................6
Контрола реализације стратегије..........................................................7
Карактер контроле...............................................................................9
Како контролу учинити успешном?...................................................10
Закључак................................................................................................11
Литература......................................................................................12
Увод
Да би се заокружио процес стратегијског менаџмента потребно је да се врши контрола примене, односно реализације изабране стратегије. Контрола представља обавезну задњу фазу сваког управљачког процеса, те је зато нео-пходна да би се ефикасно реализовао процес стратегијског менаџмента. Без обзира коју поделу менаџмента као процеса узели, односно без обзира коју поделу процеса управљања предузећем прихватили, контрола представља обавезни под - процес или фазу процеса управљања предузећем.
Контрола представља задњу фазу процеса управљања у којој се сагле-дава и оцењује да ли се процес управљања одвија у складу с планираним, и да ли се на излазу добијају резултати који су планирани и очекива-ни.Контрола представља обавезну фазу процеса управљања, као и плани-рање, тако да се може рећи да без контроле није могуће одвијање процеса управљања. При томе је планирање, као примарна фаза процеса управљања, везано за улазе у процес управљања предузећем, док је контрола, као задња фаза, везана за излазе из процеса управљања и одређивање ваљаности по-стигнутих излазних резултата.
Све фазе процеса управљања међусобно су повезане системом дире-ктних и повратних веза. За процес контроле карактеристична је повратна веза. Контрола се базира на принципу повратне везе и без повратне везе про-цес контроле не може да функционише. Основна обележја процеса контроле су да је то процес којим се врше мерење, поређење, провера и оцена текућег стања и догађ ања.
Као стандард за обављање мерења, упоређивања и оцене, служе плани-рани резултати и планирана стања. Било да је у питању процес производње, процес реализације одређеног подухвата или неки други процес, увек је неопходно имати одређенепланиране резултате или стања која управљањем треба постићи. У процесу контроле врши се њихово поређење са оствареним резултатима, односно оцењује да ли су планирани резултати постигнути, да ли процес управљања иде жељеним правцем, тј. ка планираним резултатима, или је у питању скретање од планираних токова, па треба интервенисати одговарајућим корективним акцијама како би се процес вратио у жељене оквире
Појам стратегијске контроле
Контрола представља задњу фазу или под - процес процеса управљања. То је, такође, сложен и дуготрајан процес, који се састоји од великог броја под - процеса и активности усмерених на сагледавање, анализирање и проверавање да ли се реализација одређеног процеса или подухвата одвија како је планирано и да ли се, у току и на крају реализације, остварују плани- рани циљеви и резултати.
...
CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET